Reklama

Reklama

Będą strzec plażowiczów przed Państwem Islamskim

Byli funkcjonariusze brytyjskich służb specjalnych będą strzec przed atakiem tak zwanego Państwa Islamskiego wczasowiczów z Wielkiej Brytanii odpoczywających w hiszpańskich kurortach. Jak podaje gazeta "Daily Mail", do ulubionych miejsc odpoczynku Brytyjczyków poleciało minionej nocy ponad stu byłych żołnierzy elitarnej jednostki brytyjskiej armii - SAS.

Byli żołnierze mają po cywilnemu patrolować plaże i kompleksy hotelowe. Wmieszani w tłum będą obserwować otoczenie pod kątem zagrożenia terrorystycznego, także za pomocą ukrytych kamer. Byli funkcjonariusz są opłacani przez brytyjskie biura podróży. Mają ściśle współpracować z hiszpańską policją.

"Daily Mail" donosi, że wzmożenie środków ostrożności to odpowiedź na przekazaną przez wywiad informację o zagrożeniu hiszpańskich kurortów atakiem terrorystycznym podobnym do tego, do którego doszło w Tunezji latem 2015 roku. Dżihadysta zastrzelił wtedy na plaży 39 osób, w tym 30 Wielkiej Brytanii. Ryzyko ataku ma obecnie dotyczyć kurortów zarówno w samej Hiszpanii, jak i na należących do niej Wyspach Kanaryjskich i Balearach.

Reklama

Specjalna Służba Powietrzna (SAS) to jednostka odpowiedzialna między innymi za tajne rozpoznanie, przeciwdziałanie terroryzmowi, działania bezpośrednie i ratowanie zakładników.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy