Reklama

Reklama

Beata R. nie żyje. Tragiczny finał poszukiwań w Szwecji

Ciało znalezione w lesie w szwedzkim Boekeberg, 20 km od Malmoe, należy do zaginionej pod koniec września Polki, 32-letniej Beaty R. - podała tamtejsza policja. O śmierci kobiety informowały wcześniej lokalne media.

- Ciało zostało zidentyfikowane we wtorek, a o wyniku badań poinformowaliśmy rodzinę w Polsce - podał na konferencji prasowej prowadzący śledztwo Jonas Karlberg.

Na zwłoki kobiety policja natrafiła w sobotę w zalesionym terenie w miejscowości Boekeberg. Według gazety "Sydsvenska" informację o miejscu, w którym znajdowało się ciało, miał wyjawić 50-letni mąż Beaty R. Przebywa on obecnie w areszcie pod zarzutem uprowadzenia kobiety.

Karlberg powiedział, że mężczyzna nie przyznaje się do winy.

Prokurator Kristina Amilion podkreśliła, że "obecnie trwa ustalanie przyczyny zgonu kobiety, a dochodzenie jest kontynuowane". - Analizujemy rozmowy telefoniczne, a także przesłuchujemy kolejne osoby. Niewykluczone, że oskarżenie wobec męża zostanie rozszerzone - dodała.

Reklama

Beata R. nie żyje. Zaginęła pod koniec września

Beata R. zaginęła 24 września. Według mediów para była w trakcie rozwodu, a kobieta starała się o wyłączną opiekę nad dziećmi oraz objęcie męża sądowym zakazem kontaktów z powodu gróźb i przemocy, jakich miała od niego doświadczyć. Wniosek o ochronę prawną został jednak odrzucony.

Policja pod koniec września prowadziła poszukiwania Beaty R. na dużą skalę w dzielnicy Malmoe Oxie, ale nie przyniosły one rezultatu. W innym miejscu, przy stacji benzynowej w Ystad, dzieci odnalazły torebkę z telefonem i kartą płatniczą, które należały do Polki. Miejsce to znajduje się nieopodal terminalu, skąd odpływają promy do Polski.

Śledczy przekazali, że mają teorię wyjaśniającą, dlaczego torebka odnaleziona została w tak dużej odległości od ciała kobiety, ale ze względu na dobro sprawy odmówili ujawnienia szczegółów.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy