Reklama

Reklama

Beata Mazurek: Prezes PiS jest bezpieczny

- ​Prezes PiS Jarosław Kaczyński jest bezpieczny - powiedziała w środę rzeczniczka PiS Beata Mazurek. Jak poinformowało biuro prasowe na Downing Street, spotkanie brytyjskiej premier Theresy May z prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim w Londynie zostało odwołane.

W związku z zajściami w Londynie, w sprawie których policja prowadzi "pełne dochodzenie antyterrorystyczne", Theresa May będzie przewodniczyła posiedzeniu sztabu antykryzysowego COBRA (Cabinet Office Briefing Rooms). O zwołaniu posiedzenia poinformował rzecznik szefowej rządu.

Prezes PiS w środę przybył do Londynu, gdzie ok. godz. 16.30 planowane było jego spotkanie z szefową brytyjskiego rządu. Przedstawiciel biura prasowego Downing Street poinformował, że spotkanie brytyjskiej premier z prezesem PiS zostało odwołane.

"Wszystko, co mogę państwu powiedzieć w tej chwili to to, że Jarosław Kaczyński i osoby mu towarzyszące w Londynie są bezpieczne, czekają na informacje ze strony brytyjskiej, czy do spotkania z panią premier Theresą May dojdzie czy też nie dojdzie" - powiedziała wcześniej Mazurek dziennikarzom w Sejmie.

Reklama

"Na ten moment wiem jedno: Jarosław Kaczyński jest bezpieczny" - powtórzyła Mazurek.

W środę po południu doszło w stolicy Wielkiej Brytanii do incydentu przy gmachu parlamentu, gdzie mężczyzna uzbrojony w nóż zaatakował funkcjonariuszy przy bramie, po czym został postrzelony. Policja traktuje wstępnie incydent jako "terrorystyczny".

Brytyjska premier jest bezpieczna - poinformował w środę rzecznik Downing Street. Nie ujawnił, gdzie przebywała premier May w chwili ataku.

Terlecki: Spotkanie May-Kaczyński być może w czwartek

Spotkanie brytyjskiej premier Theresy May z prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim w Londynie być może odbędzie się w czwartek; lider PiS zostaje w Londynie - powiedział w środę szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy