Reklama

Barack Obama wygłosi orędzie o stanie państwa

​Dzisiaj w nocy Barack Obama wygłosi swoje ostatnie orędzie o stanie państwa. To najważniejsze doroczne wystąpienie prezydenta Stanów Zjednoczonych. Biały Dom zapowiada, że wystąpienie będzie miało nietypowy charakter.

W odróżnieniu od poprzednich sześciu wystąpień przed połączonymi Izbami Kongresu, tym razem Obama nie przedstawi długiej listy planów legislacyjnych. Prezydent skupi się bardziej na obronie swojej spuścizny oraz sprawach, którymi powinien zająć się jego następca. 

"W swoim orędziu powiem nie tylko o osiągnięciach i planach na kolejny rok ale też o wyzwaniach jakie przed nami stoją w kolejnych latach" - zapowiedział prezydent USA. 

Według Białego Domu Barack Obama przedstawi kilka propozycji, które chce zrealizować za pomocą aktów wykonawczych w ostatnim roku prezydentury, tak jak niedawne dyrektywy w sprawie kontroli rynku broni. 

Reklama

Orędzie o stanie państwa to najważniejsze przemówienie jakie prezydent USA wygłasza na początku roku. W sali parlamentu obecni są członkowie obu Izb Kongresu oraz wszyscy ministrowie, specjalni goście. Są długie brawa na stojąco i kamery telewizyjne wszystkich stacji. 

W listopadzie 2016 r. Amerykanie wybiorą nowego prezydenta. Informacyjna Agencja Radiowa
Dowiedz się więcej na temat: Barack Obama | USA | Biały Dom

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy