Reklama

Reklama

Barack Obama ułaskawił ponad 100 przestępców

Barack Obama ułaskawił 111 więźniów skazanych za przestępstwa narkotykowe. Obecny prezydent Stanów Zjednoczonych, w porównaniu ze swoimi 10 poprzednikami, wypuścił na wolność największą liczbę osób. W tej sprawie - jak w niewielu innych - ma poparcie Republikanów.

Obama dąży do zreformowania systemu sądownictwa karnego w Stanach Zjednoczonych. Jednym ze sposobów ma być program ułaskawiania tych osób, które udowodnią, że skutecznie przeszły system resocjalizacji. Nie wszyscy wychodzą na wolność od razu - części z nich długość kary została skrócona o połowę.

Barack Obama ułaskawił do tej pory 673 więźniów. Ponad jedna trzecia z nich była skazana na dożywocie.

Prezydent uruchomił specjalny program w 2014 roku. Daje on możliwość ubiegania się o przedterminowe zwolnienie. Nie ma dokładnych danych, ale wiadomo, że przystąpiły do niego tysiące więźniów.

Reklama

Zdaniem doradców prezydenta, jest to jeden z etapów szerszej reformy, niezbędnej do lepszego funkcjonowania sądów karnych, które mają być bardziej skuteczne i sprawiedliwe. W tej sprawie Barack Obama ma poparcie swoich politycznych przeciwników z Partii Republikańskiej.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy