Reklama

Reklama

Awaryjne lądowanie samolotu w Irlandii. Powodem rozlanie kawy na panel kontrolny

Z powodu rozlania kawy na panel kontrolny samolot z 326 osobami na pokładzie lądował awaryjnie w Irlandii. Airbus A330-243 leciał z Frankfurtu w Niemczech do Cancun w Meksyku.

Do incydentu doszło po tym, jak pilot postawił kawę na stoliku, obok panelu sterowania dźwiękiem. Kiedy gorąca ciecz rozlała się, w kokpicie pojawił się zapach palącej się instalacji elektrycznej, a następnie dym. Uszkodzeniu uległy urządzenia służące załodze do komunikacji. Dlatego pilot podjął decyzję o zawróceniu maszyny i awaryjnym lądowaniu na lotnisku w Shannon.

Do zdarzenia doszło w lutym nad Oceanem Atlantyckim. Poinformowano o tym w opublikowanym dziś raporcie. 

W wyniku awaryjnego lądowania nikomu nic się nie stało. Nie ujawniono do jakich linii lotniczych należała maszyna.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy