Reklama

Reklama

Autobus wjechał w cysternę i spłonął w Pakistanie. Co najmniej 20 ofiar

Co najmniej 20 osób zginęło, a 6 jest w ciężkim stanie w szpitalach w wyniku wypadku, do którego doszło na autostradzie we wschodnim Pakistanie nieopodal miasta Jalalpur Peerwala w prowincji Pendżab. Autobus wjechał w cysternę z paliwem i stanął w płomieniach.

Jak zapewnił lokalny urzędnik, wszyscy ranni zostali zabrani do szpitali. Co najmniej sześć osób pozostaje w stanie ciężkim. Dodał także, że wedle wstępnych szacunków winę za wypadek ponosi kierowca autobusu

Z racji nieuwagi, miał wjechać w tył cysterny przewożącej paliwo. - Pasażer siedzący obok mnie i ja wyszliśmy z autobusu przez wybitą przednią szybę i to uratowało nam życie - mówił jeden z ocalałych, Anas Shahid.

Spalone ciała, identyfikacja metodą DNA

Ciała niektórych pasażerów są w stanie znacznego spalenia, uniemożliwiającego ich identyfikację. Służby zapewniły, że będzie możliwa identyfikacja metodą DNA. 

Reklama

- To bardzo smutny incydent, przenieśliśmy stamtąd wszystkie ciała. Postaramy się jak najlepiej wykonać badania DNA wszystkich spalonych ciał i ułatwimy przybycie tutaj krewnych ofiar - mówił  Aamir Khattak, przedstawiciel władz regionu, gdzie doszło do wypadku.

Śmiertelne wypadki drogowe są powszechne w Pakistanie ze względu na słabą infrastrukturę drogową i lekceważenie przepisów ruchu drogowego. 

Reklama

Reklama

Reklama