Reklama

Austria. Staranował karetkę autobusem i zaatakował nożem sanitariusza

W Kitzbuehel, w Tyrolu na zachodzie Austrii kierowca autobusu celowo staranował karetkę pogotowia, a następnie zaatakował nożem 46-letniego sanitariusza. Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek rano - informuje portal Puls24. Po dokonaniu ataku wrócił do pojazdu i odjechał.

Sanitariuszowi udało się uchylić przed ciosem i został jedynie lekko ranny. Kierowcę autobusu aresztowano. Policji tłumaczył, że "miał problem z migającym na niebiesko pojazdem uprzywilejowanym i chciał przyciągnąć uwagę".

"Sprawca kierował autobusem, którym przewoził 24 uczniów. Zobaczył pojazd ratownictwa medycznego z migającym niebieskim światłem, który sanitariusz zatrzymał z powodu ruchu ulicznego" - podaje policja. 

"Po celowej kolizji z karetką, kierowca autobusu zaparkował swój pojazd, udał się do pojazdu uprzywilejowanego i próbował zaatakować jego kierowcę przez otwartą boczną szybę" - czytamy.

Reklama

Po dokonaniu ataku kierowca powrócił do swojego pojazdu i pustym już autobusem ruszył do odległego o kilkanaście kilometrów Going. 

Wcześniej lekarzowi pogotowia udało się wyprowadzić dzieci z autobusu i zapewnić im bezpieczeństwo. Policja zdołała złapać zbiegłego z miejsca zdarzenia kierowcę po kilku minutach. Śledztwo jest w toku.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Austria | atak | karetka | autobus szkolny | kierowca

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy