Reklama

Reklama

Austria: Kolekcjonował nazistowskie pamiątki. W arsenale m.in. 1,2 ton amunicji

Austriak kolekcjonował nazistowskie pamiątki. W arsenale m.in. karabiny, pistolety i 1,2 kg amunicji

53-letni Austriak zgromadził nielegalnie kilkadziesiąt sztuk broni i ponad 1,2 tys. kg amunicji. We wtorek w domu mężczyzny w Baden zabezpieczono także siedem bomb rurowych, granat ręczny i liczne pamiątki z czasów nazistowskich - poinformowała policja.

Śledztwo prowadzone przez Urząd Ochrony Konstytucji i Zwalczania Terroryzmu w Dolnej Austrii (LVT) przeciw mężczyźnie z Baden dotyczyło m.in. podejrzenia o szerzenie ideologii nazistowskiej. Oskarżony miał publikować na forach internetowych liczne materiały związane z nazizmem.

W jego domu znaleziono nielegalną broń i elementy uzbrojenia (część pochodziła z czasów II wojny światowej), pamiątki nazistowskie oraz tłumiki do broni. Funkcjonariusze odkryli m.in. dwa karabiny maszynowe, sześć pistoletów maszynowych, karabin szturmowy, karabin snajperski, kilka rewolwerów i pistoletów, broń długą i tzw. strzelające długopisy, których posiadanie jest zakazane.

Reklama

Nazistowskie pamiątki

Skonfiskowano także różne niebezpieczne przedmioty (noże, szpikulce), gazy pieprzowe, urządzenia do rażenia prądem, a także azjatycką broń do walki wręcz - wylicza portal Nachrichten. Znaleziono również 20 kg czarnego prochu oraz różne przedmioty pirotechniczne. W domu, według informacji policji, mężczyzna posiadał także stalowy hełm ze swastyką oraz inne nazistowskie pamiątki, takie jak ulotki, książki i czasopisma, medale, monety, popiersie Erwina Rommla.

Większość broni palnej w momencie przejęcia była naładowana - podkreślił regionalny departament policji Dolnej Austrii. Prowadzone śledztwo jest obecnie skoncentrowane na osobach powiązanych z oskarżonym. Mężczyzna i jego żona nie przyznają się do winy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje