Reklama

Austria: 18-latek aresztowany w związku z podejrzeniem o terroryzm

18-letni obywatel Austrii z zapleczem migracyjnym został aresztowany w piątek w Wiedniu w związku z podejrzeniem o działalność terrorystyczną - poinformował na konferencji prasowej austriacki minister spraw wewnętrznych Wolfgang Sobotka. Według niego zapobieżono w ten sposób potencjalnemu zamachowi w stolicy Austrii.

Podejrzany był obserwowany i około godziny 18 funkcjonariusze policyjnej jednostki specjalnej Cobra zatrzymali go w mieszkaniu przy ulicy Rotenhofgasse w dzielnicy Favoriten w południowej części Wiednia. 

Sobotka oświadczył, że ze względu na toczące się dochodzenie nie ujawni na razie dalszych szczegółów sprawy. Jak zaznaczył, zarówno Austria, jak i cała Europa muszą się obecnie liczyć ze stałym zagrożeniem terrorystycznym i dlatego konieczne są "silniejsze instrumenty policyjne".

Rzecznik policji Thomas Keiblinger powiedział wcześniej, że "w ubiegłych dniach nasiliły się sygnały o planowanym zamachu w stolicy", a informacje na ten temat otrzymano od zagranicznych służb wywiadowczych. 

Reklama

"Policja, Urząd Ochrony Konstytucji i Cobra współpracowały ściśle" - podkreślił Keiblinger.

Policja skierowała do ludności apel, by zachowywać czujność zwłaszcza w miejscach bardzo uczęszczanych oraz meldować o zauważonych podejrzanych przedmiotach - jak porzucone bagaże. 

Władze nie potwierdziły na razie podanej przez dziennik "Kronen Zeitung" informacji, że zatrzymany samodzielnie skonstruował ładunek wybuchowy. 

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy