Reklama

Australia: Znaleziono zwłoki siedmiu osób z ranami postrzałowymi

W piątek w pobliżu turystycznego miasteczka Margaret River (południowo-wschodnia Australia) policja znalazła siedem martwych osób z ranami postrzałowymi. "Mogło dość do najtragiczniejszej strzelaniny w tym kraju od 22 lat" - podają siły bezpieczeństwa.

Zwłoki trojga dorosłych i czworga dzieci oraz dwa pistolety znaleziono w osadzie Osmington w stanie Australia Zachodnia - poinformował komisarz policji Chris Dawson.

Policja dotarła na miejsce tragedii w piątek przed świtem - sprecyzował Dawson. Zaznaczył, że nie ma informacji, które mogłyby budzić obawy co do bezpieczeństwa publicznego w związku z tym, co się stało.

"Ta tragedia bez wątpienia wywrze trwały wpływ na rodziny, całą społeczność, a w szczególności na lokalne społeczności na naszym południowym zachodzie" - powiedział dziennikarzom komisarz. Dodał, że policja próbowała nawiązać kontakt z krewnymi ofiar.

Reklama

Nie wiadomo na razie, jakie były okoliczności strzelaniny, ani kto jest jej sprawcą.

Najtragiczniejsza strzelanina od 22 lat

Może to być najtragiczniejsza strzelanina w Australii od 22 lat. W 1996 roku samotnie działający szaleniec zabił z broni automatycznej 35 osób w Port Arthur na Tasmanii, co skłoniło australijskie władze do wprowadzenia jednych z najsurowszych na świecie ograniczeń dotyczących posiadania broni palnej przez osoby prywatne.

Przepisy te są powszechnie uznawane za sukces; ich zwolennicy podkreślają, że w Australii nie doszło do ani jednej masowej strzelaniny od czasu ich wdrożenia - zwraca uwagę agencja AP. Tylko raz, w 2014 roku farmer zastrzelił żonę i troje dzieci, zanim sam odebrał sobie życie. 

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy