Reklama

Reklama

Australia: Znaleziono owcę, która miała na sobie 35 kg wełny

W australijskim stanie Wiktoria odnalezioną dziką owcę, która miała na sobie... ponad 35 kilogramów wełny. Z powodu nadmiaru nieostrzyżonego włosia miała problemy z widzeniem - informuje Reuters.

Owca została złapana w lesie w stanie Wiktoria, około 60 kilometrów na północ od Melbourne, przez ratowników z organizacji Edgar’s Mission. Wcześniej błąkające się zwierzę zauważyła osoba, która mieszkała w pobliżu i powiadomiła organizację. 

Owca otrzymała imię Baarack.

- Wygląda na to, że Baarack był kiedyś czyjąś własnością - poinformował Kyle Behrend z organizacji Edgar’s Mission. Jak dodał, zwierzę miało kolczyki w uszach, ale wszystko wskazuje na to, że zostały wyrwane z powodu narastającego runa.

Reklama

- Owce muszą być strzyżone przynajmniej raz w roku, w przeciwnym razie runo będzie wciąż rosło i rosło tak, jak w tym przypadku - podkreślił Behrend. 

Po strzyżeniu zważono przyciętą wełnę. Okazało się, że ważyła w sumie... 35,4 kg. Wideo ze "spa" dla owcy stało się viralem w sieci. Na Tik Toku nagranie obejrzało prawie 12 mln ludzi.

Ratownicy ocenili, że owca była w złym stanie. Miała niedowagę, a zasłaniająca oczy wełna powodowała, że zwierzę prawie nie widziało. 

Owca trafiła do ośrodka Edgar’s Mission, gdzie poddano ją leczeniu i zaopiekowano się nią. 

Przekaż 1 proc. na pomoc dzieciom - darmowy program TUTAJ


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy