Reklama

Reklama

Australia: Samochód wjechał w tłum pieszych

Co najmniej kilkanaście osób zostało poszkodowanych po tym, jak w centrum Melbourne samochód wjechał w tłum pieszych. Kierowca został zatrzymany – informuje australijskie ABC Radio.

Do tragicznego zdarzenia doszło przed stacją przy Flinders Street. Jak twierdzą świadkowie zdarzenia, biały SUV z dużą prędkością wjechał w tłum pieszych.

W wyniku zdarzenia ranny odniosło kilkanaście osób. Wśród nich jest dziecko w wieku przedszkolnym, którego stan określany jest jako krytyczny. Dziecko z urazami głowy zostało przetransportowane do szpitala.

Policja błyskawicznie pojawiła się na miejscu zdarzenia i zatrzymała kierowcę oraz pasażera. 

"Działanie celowe"

Mężczyzna kierującym samochodem, którym w czwartek wjechał w grupę przechodniów w centrum Melbourne, raniąc do kilkunastu osób, działał rozmyślnie - poinformowała australijska policja, dodając, że motywy zajścia nie zostały jeszcze ustalone.

Reklama

"Na podstawie tego, co zobaczyliśmy, uważamy, że było to działanie celowe" - oświadczył przedstawiciel policji w stanie Wiktoria Russell Barrett.

Według świadków, samochód nie zatrzymał się na czerwonym świetle na ruchliwym przejściu dla pieszych w biznesowej dzielnicy w centrum Melbourne, po czym przyspieszył i uderzył w przechodniów w strefie ograniczenia prędkości do 40 km na godz.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy