Reklama

Reklama

Australia: Rusza "największe wydarzenie polonijne na świecie"

W niedzielę w Melbourne w Australii rozpoczyna się jeden z największych polonijnych festiwali na świecie. PolArt to święto miłośników polskiego teatru, muzyki, tańca, literatury i kuchni.

"W tym roku zaprezentują się artyści nie tylko z Australii, będą także Polonusi z Nowej Zelandii" - podkreśla patron honorowy i ambasador RP w Canberze Paweł Milewski.

"Jest to największe wydarzenie polonijne na świecie organizowane od 40 lat. PolArt odbywa się co trzy lata w każdym z miast stanowych w Australii. Po raz trzeci odbywa się w Melbourne - jednym z największych skupisk Polonijnych na tym kontynencie" - dodaje Milewski.

Festiwal PolArt to wyjątkowa okazja do promowania polskiej kultury - zaznacza ambasador. Jak dodaje, będą to wydarzenia kulturalno-artystyczne, a polską kulturę będą promować Australijczycy. Jego zdaniem w tygodniu festiwalowym Melbourne odwiedzi kilkaset tysięcy osób, dlatego będzie to ogromne przedsięwzięcie promocyjne.

Reklama

1100 artystów

Festiwal PolArt tworzą Australijczycy, którzy przyznają się do polskich korzeni. Choć często nie mówią po polsku, to jednak bliska jest im polska literatura, muzyka czy film.

W tym roku w ciągu festiwalowego tygodnia (27 grudnia - 3 stycznia) publiczności zaprezentuje się 1100 artystów, którzy przedstawią polską literaturę, muzykę, śpiew i taniec.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne