Reklama

Reklama

Australia: Policjant ukamienował wombata. Wszczęto śledztwo

Australijska policja prowadzi śledztwo w sprawie funkcjonariusza, który miał ukamienować wombata. Drastyczne nagranie ze zdarzenia pojawiło się w sieci. O sprawie informuje m.in. BBC.

Na wideo opublikowanym w mediach społecznościowych można zobaczyć mężczyznę bez koszulki, który podąża za wombatem z dużym kamieniem w dłoni, a następnie rzuca w zwierzę. Na jednym razie nie poprzestaje - gdy zwierzę ucieka, mężczyzna jeszcze kilka razy do niego celuje. Ostatecznie wombat pada na ziemię i przestaje się ruszać.

Grant Stevens, szef policji stanu Australia Południowa, potwierdził, że mężczyzna z nagrania to funkcjonariusz policji. Jego działania określił jako "całkowicie odrażające".

"Chcę zapewnić wszystkich, że działania ukazane w filmie nie są zgodne z wartościami i zachowaniami, których oczekuję od moich pracowników" - powiedział. Policja prowadzi w tej sprawie dochodzenie.

Reklama

Organizacja Wombat Awareness, grupa, która udostępniła materiał, rozpoczęła petycję change.org wzywającą do dalszej ochrony rodzimych zwierząt i do "ścigania sprawcy".

Jak informuje BBC, petycja zebrała ponad 55 podpisów w ciągu 11 godzin.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy