Reklama

Australia: Policja zidentyfikowała szczątki zaginionego turysty z Francji

Australijska policja poinformowała w poniedziałek, że jej zdaniem ludzkie szczątki niedawno znalezione w Pacyfiku u wschodnich wybrzeży Australii to szczątki zaginionego w lutym bieżącego roku młodego turysty z Francji.

21-letni Erwan Ferrieux był po raz ostatni widziany pięć miesięcy temu z brytyjskim turystą Hugo Palmerem w pobliżu Port Macquarie, popularnej miejscowości turystycznej, położonej ok. 385 km na północ od Sydney.

Obawy co do losu dwóch młodych turystów pojawiły się, gdy znaleziono wypożyczony przez nich samochód z rzeczami w środku, pozostawiony bez nadzoru - podaje agencja Reutera.

Na część szczątków policja natrafiła w zeszłym miesiącu w pobliżu plaży i poinformowała, że badania potwierdziły najgorsze obawy. W niedzielę znaleziono kolejne szczątki, które również zostały wysłane do analizy kryminalistycznej w celu ustalenia, czy pochodzą od jednego z zaginionych turystów.

Reklama

Australia jest popularnym miejscem dla turystów w każdym wieku i z różnymi zasobami portfela. Wielu z nich to tzw. młodzi backpackersi, czyli młodzi turyści wędrujący z plecakiem.

Policja szuka również innego zaginionego turysty, 18-letniego Belga Theo Hayeza, którego nie widziano od ponad miesiąca. Hayez zniknął 31 maja po opuszczeniu baru w Byron Bay, miasteczku położonym ok. 765 km na północ od Sydney.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy