Reklama

Reklama

Australia: Akcja ratowania trzech amerykańskich żołnierzy zawieszona

Służby ratunkowe marynarki wojennej i piechoty morskiej USA zawiesiły w niedzielę akcję ratowniczą trzech amerykańskich marines, którzy zaginęli w sobotę, gdy samolot, którym lecieli, wpadł do morza przy próbie lądowania w pobliżu północno-wschodniego wybrzeża Australii.

Jak poinformowano, kontynuowana jest jedynie akcja poszukiwawcza, prowadzona razem ze służbami australijskich sił zbrojnych, która może potrwać nawet kilka miesięcy.

Oznacza to, że wojskowi nie oczekują się znalezienia zaginionych żywych.

23 innych członków załogi lecących na pokładzie samolotu transportowego MV-22 Osprey uratowano. Jedną z poszkodowanych osób przewieziono do szpitala.

Samolot wystartował z okrętu desantowego USS Bonhomme Richard i odbywał zaplanowany lot. Do wypadku doszło w pobliżu wybrzeża nad zatoką Shoalwater w północno-wschodniej Australii.

Reklama

Korpus piechoty morskiej USA powiadomił, że wszczęto dochodzenie w celu ustalenia przyczyn katastrofy.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy