Reklama

Australia: 19-latek oskarżony o morderstwo. Udusił 70-letnią pensjonariuszkę

19-latek z Australii został oskarżony o zabójstwo 70-letniej kobiety, która przebywała w ośrodku opieki nad osobami starszymi - właśnie tam pracował mężczyzna. Policja twierdzi, że kobieta została uduszona. Jak dodano, funkcjonariusze badają przeszłość 19-latka.

Do tragicznego zdarzenia doszło w Zachodniej Australii. Tamtejsza policja twierdzi, że 19-latek, który pracował w ośrodku opieki nad starszymi osobami udusił 70-letnią pensjonariuszkę. 

Zmarła kobieta została zidentyfikowana jako Monica Mary Stockdale, a funkcjonariusze zakładają, że prawdopodobnie została uduszona 28 listopada - podaje "The Guardian". 

Śmierć pensjonariuszki. "To wstrząśnie ludźmi, którzy mają bliskich w ośrodkach"

Detektyw, inspektor dywizji Quentin Flatman zaznaczył, że ludzie przebywają w takich placówkach, aby znaleźć jak najlepszą opiekę. "Jesteśmy bardzo zasmuceni śmiercią, która spotkała tę kobietę" - dodał.

Reklama

Zaznaczył również, że policja będzie prowadzić aktywne dochodzenie w sprawie działań tego mężczyzny, jego wcześniejszego zatrudnienia oraz zaangażowania w pomoc innym osobom przebywającym w ośrodku.

"Zapewniamy najlepsze wsparcie, jakie możemy najbliższym osobom zmarłej z Albany ( w tym mieście znajduje się placówka dla osób starszych - przyp. red.)" - stwierdził Flatman. Jak dodał, "to bardzo mocno wstrząśnie tą społecznością i tymi ludźmi, którzy mają bliskich w placówkach opieki nad osobami starszymi" - przekazuje "The Guardian".

Teraz funkcjonariusze sprawdzają przeszłość 19-latka, również to, gdzie wcześniej pracował. Będą również przyglądać się każdemu incydentowi, jaki miał miejsce w ośrodku, podczas roku pracy oskarżonego. Jak przekazano, mężczyzna został zatrzymany w piątek po wcześniejszym obszernym śledztwie. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Australia | zabójstwo

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy