Reklama

Atak zimy w Rosji. Deski snowboardowe na ulicach Władywostoku

Rosjanie zmagają się z pogodą i atakiem zimy. We Władywostoku komunikacja jest sparaliżowana, a część mieszkańców po ulicach porusza się korzystając z desek snowboardowych lub skuterów śnieżnych. W Moskwie natomiast drogi i chodniki są tak oblodzone, że jak pisze Izwiestia - "można założyć łyżwy, żeby dostać się do pracy".

W czwartek rano rosyjskie media rozpisują się o pogodzie. W zaśnieżonej Moskwie wzrosła temperatura, w nocy spadł deszcz, a w konsekwencji ulice i chodniki pokryły się lodem.

"Mieszkańcy Moskwy i obwodu mogą założyć łyżwy, żeby dostać się do pracy. Drogi, ścieżki i chodniki po opadach marznącego deszczu zamieniły się w prawdziwe lodowisko. Część osób musiała też pomóc komunikacji miejskiej wydostać się ze śnieżnej niewoli" - pisze Izwiestia.

TASS informuje, że 22 grudnia w stolicy Rosji spodziewane jest zachmurzenie, deszcz ze śniegiem, a termometry wskażą maksymalnie 3 stopnie. W nocy temperatura ponownie spadnie, co będzie sprzyjać powstawaniu gołoledzi.

Reklama

RIA Novosti przekazała, że ze względu na trudne warunki pogodowe służby transportowe stolicy ostrzegają przed utrudnieniami w ruchu, a na moskiewskich lotniskach opóźniono lub odwołano ponad 50 lotów.

Deski snowboardowe na ulicach

Tymczasem w Kraju Nadmorskim na wchodzie Rosji mieszkańcy walczą przede wszystkim ze śniegiem. Od środy utrzymują się tam obfite opady. Izwiestia pisze, że w niektórych rejonach spadło 50 centymetrów białego puchu.

Najgorsza sytuacja jest w rejonie olgińskim, gdzie trzy miejscowości oraz szpital są odcięte od połączeń komunikacyjnych.

We Władywostoku odwołano lekcje w szkołach - informuje RIA. Władze miasta zaleciły skrócenie dnia pracy. Ruch w mieście jest sparaliżowany. Ci, którzy muszą się przemieszczać, korzystają z niecodziennych środków transportu jak skutery śnieżne czy deski snowboardowe.

Uniwersytet Dalekowschodni we Władywostoku wprowadził zajęcia zdalne. Odwołano około stu międzymiastowych połączeń autobusowych. Wiele lotów jest opóźnionych.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: lód | Rosja | śnieg | gołoledź | pogoda | Moskwa | władywostok

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy