Reklama

Reklama

Atak zimy. Śnieżyca Arwen w Europie. Tragiczne wypadki, zablokowane drogi

Przechodząca nad Europą śnieżyca Arwen spowodowała, że kilkaset dróg w Hiszpanii jest zablokowanych. Ponadto doszło tam do śmiertelnych wypadków - w jednym z nich kobieta zginęła, bo na samochód zsunęły się masy kamieni i piachu. Z trudnymi warunkami pogodowymi mierzą się również mieszkańcy m.in. Wielkiej Brytanii oraz Francji.

Do obu tragicznych zdarzeń z Hiszpanii doszło we wspólnocie autonomicznej Asturii na północy kraju, gdzie nagłe załamanie się pogody było przyczyną kilku poważnych wypadków. 


Atak zimy w Europie

Najgroźniejszy wydarzył się w miejscowości Soto de la Barca - tam wskutek osunięcia się jednej z przydrożnych skarp, nasiąkniętych wodą, doszło do zasypania zwałami piachu i kamieni auta na trasie krajowej AS-15. Pojazdem podróżowało pięć osób. Śmierć na miejscu poniosła kobieta, a inny z pasażerów odniósł poważne obrażenia.

Ponadto w niedzielę w Asturii dwa inne pojazdy również wpadły w poślizg. Jeden z kierowców zginął, a inny został ranny.

Reklama

Hiszpański mróz. -12 stopni w Katalonii

Według niedzielnych szacunków Generalnej Dyrekcji Ruchu Drogowego (DGT), najwięcej dróg jest nieprzejezdnych w całym pasie północnej Hiszpanii - około 150. Z kolei na wschodzie kraju, głównie na terenie wspólnoty autonomicznej Walencji, w rezultacie oblodzenia dróg doszło do ponad 20 wypadków drogowych.

Znaczny problem w kilku regionach kraju stanowią wyjątkowo niskie temperatury powietrza. W Katalonii w niedzielę słupek rtęci pokazał w kilku miejscach - 12 stopni Celsjusza.

Zima we Francji. Auta utknęły w zaspach na autostradzie

Ze skutkami pogodowego kryzysu mierzą się również francuscy kierowcy. Intensywne opady śniegu sparaliżowały w niedzielę wieczorem ruch na autostradzie A89 między Lyonem a Clermont-Ferrand w środkowo-wschodniej części kraju. W pobliżu Thiers w zaspach utknęły setki samochodów.

Operator drogi A89 rozdziela wśród uwięzionych w samochodach ludzi gorące napoje i jedzenie. Na niektóre odcinki autostrady spadło nawet 30 cm śniegu. Lokalne władze zapewniają, że pracują już pojazdy do odśnieżania i wkrótce odcinek w pobliżu Thiers będzie przejezdny. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL