Reklama

Reklama

Atak w Niemczech. Napastnik zabił kobietę maczetą

Uzbrojony w maczetę napastnik zabił w niedzielę kobietę i ranił dwóch innych ludzi w mieście Reutlingen na południu Niemiec. Napastnika zatrzymano. Rzecznik policji podał, że sprawcą napaści jest 21-letni uchodźca syryjski. Według informacji "Stuttgarter Zeitung" jego ofiarą jest Polka. MSZ nie potwierdza tych doniesień.

Do incydentu doszło po godz. 16 w centrum Reutlingen w okolicach centralnego dworca autobusowego. Napastnik pokłócił się z kobietą - według "Bilda" - pracownicą lokalu serwującego kebab i zadał jej kilka śmiertelnych ciosów. Tabloid informuje, że ofiara była w ciąży. 

"Sprawca był oszalały"

"Bild" pisze, że kiedy doszło do napaści ludzie zaczęli uciekać w panice. Cytuje też naocznego świadka, który powiedział, że "sprawca był całkiem oszalały" i że "nawet gonił z maczetą policyjny radiowóz".

Ten sam świadek powiedział, że przejeżdżający tamtędy kierowca "przyspieszył i potrącił napastnika". "Bild" zamieszcza zdjęcie leżącego na chodniku mężczyzny, przy którym stoi dwóch policjantów. Nieco dalej widać trzeciego funkcjonariusza i leżącą koło niego maczetę.

Reklama

21-letni uchodźca syryjski

Napastnikiem okazał się 21-letni uchodźca syryjski - poinformował rzecznik policji w tym mieście.

Ujawnił, że Syryjczyk wystąpił w Niemczech o azyl. Powiedział też, nie podając szczegółów, że w przeszłości mężczyzna był zamieszany w incydenty, w których inni ludzie odnieśli obrażenia.

Rzecznik powiedział, że Syryjczyk najprawdopodobniej działał w pojedynkę. Podkreślił, że obecnie nie ma już żadnego zagrożenia.

Ofiara obywatelką Polski?

Według nieoficjalnych informacji niemieckich mediów, które podał korespondent TVP Marcin Antosiewicz, sprawca znał swoją ofiarę, a atak nie miał związku z tzw. Państwem Islamskim. Według informacji "Stuttgarter Zeitung" jego ofiarą jest Polka. MSZ nie potwierdza tych doniesień.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy