Reklama

Reklama

Atak w Monachium: Zatrzymany Afgańczyk poznał mordercę w szpitalu

16-letni Afgańczyk, zatrzymany w niedzielę pod zarzutem niepowiadomienia policji o planowanym ataku, poznał w szpitalu psychiatrycznym sprawcę strzelaniny w Monachium - powiedział w poniedziałek prokurator Thomas Steinkreus-Koch. W strzelaninie zginęło 9 osób.

Obaj chłopcy przebywali w lecie 2015 roku w szpitalu psychiatrycznym. 16-latek zeznał, że późniejszy napastnik z centrum handlowego w Monachium dał się poznać jako wielbiciel norweskiego mordercy Andersa Breivika i mówił o swojej "nienawiści do ludzi". Był też uzależniony od brutalnych gier komputerowych.

Prokurator powiedział na konferencji prasowej, że podczas przesłuchania podejrzanego śledczy stwierdzili sprzeczności w zeznaniach. W dodatku okazało się, że Afgańczyk skasował wiadomości wymieniane ze sprawcą strzelaniny za pomocą aplikacji WhatsApp. Policja odzyskała skasowane wiadomości. Wynika z nich, że 16-latek spotkał się z napastnikiem na krótko przed strzelaniną w pobliżu miejsca zbrodni. Afgańczyk miał też wiedzieć, że późniejszy sprawca posiada pistolet Glock 17 oraz amunicję. 

Reklama

Policja zatrzymała w niedzielę przyjaciela sprawcy strzelaniny w Monachium jako osobę wtajemniczoną w plany szaleńca, który zastrzelił w piątek 9 osób, a sam popełnił samobójstwo. Przeciwko 16-latkowi wszczęto śledztwo z powodu niezawiadomienia o przestępstwie. Chłopiec sam zgłosił się po strzelaninie na policję, jednak podczas ponownego przesłuchania śledczy stwierdzili sprzeczności w jego zeznaniach.

Sprawca, urodzony w Niemczech 18-letni uczeń posiadający dwa obywatelstwa - niemieckie i irańskie - zastrzelił w piątek w centrum handlowym Olympia w Monachium dziewięć w większości młodych osób, a następnie popełnił samobójstwo, strzelając sobie w głowę.

 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy