Reklama

Atak w Londynie. Obywatele Australii wśród ofiar

Minister spraw zagranicznych Australii Julie Bishop poinformowała, że oprócz 28-letniej pielęgniarki Kirsty Boden, w sobotnim zamachu terrorystycznym w Londynie zginął też inny obywatel Australii. Media podały, że chodzi o 21-letnią Sarę Zelenak. Matka kobiety potwierdziła te doniesienia.

Szefowa australijskiego MSZ powiedziała, że na razie nie chce ujawniać tożsamości drugiej ofiary. Zaznaczyła, że rząd Australii współpracuje z władzami Wielkiej Brytanii, które poprosiły, by wstrzymać się z podawaniem danych kolejnej ofiary do czasu oficjalnego powiadomienia rodziny zmarłego. Julie Bishop zadeklarowała również, że władze Australii pozostają w stałym kontakcie z bliskimi ofiar.

Australijskie media podały tymczasem, że drugą spośród obywateli Australii, którzy zginęli w Londynie, mogła być 21-letnia opiekunka do dzieci Sara Zelenak. Młoda kobieta od chwili zamachu nie dawała znaku życia. Pięć minut przed atakiem korzystała z komunikatora Whatsapp. Później jej telefon przestał odpowiadać.

Reklama

Przypuszczenia mediów okazały się słuszne. Informacje o śmierci 21-latki potwierdziła jej matka.

Terror w centrum Londynu

Do zamachu doszło sobotę wieczorem na Moście Londyńskim w centrum brytyjskiej stolicy. Furgonetka wjechała w tłum ludzi. Wkrótce potem trzej napastnicy zaatakowali przechodniów nożami na pobliskim Borough Market. Zginęło siedem osób, a niemal 50 zostało rannych. Zamachowcy zostali zastrzeleni przez policję. Do ataku przyznało się tak zwane Państwo Islamskie.

Wśród potwierdzonych ofiar zamachu są obywatele Wielkie Brytanii, Francji, Hiszpanii i Nowej Zelandii.

IAR/INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy