Reklama

Atak siekierą w pociągu. Niemieckie media: Sprawcą jest Polak

W piątek po południu doszło do ataku siekierą na pasażerów pociągu w Niemczech. 17-latka doznała poważnych obrażeń głowy i została przetransportowana do szpitala. Jak podaje portal dziennika "Bild", sprawcą jest 37-letni Polak.

Mężczyzna porwał się z siekierą na pasażerów pociągu na trasie między Cottbus a Frankfurtem nad Odrą w Niemczech. Zgłoszenie wpłynęło na komendę policji około godz. 13.20. 

Policja państwowa i stanowa zatrzymała pociąg na stacji Guben. Jak podaje portal niemieckiego dziennika "Bild", kilku funkcjonariuszy wpadło do przedziałów i odnalazło sprawcę. Mężczyzna nie stawiał oporu i dał się zatrzymać. 

Według oficjalnych informacji zabezpieczono przedmiot, który przypomina siekierę. 

Niemcy: Atak siekierą w pociągu. Media: Sprawca to Polak 

W wyniku napadu z siekierą 17-letnia kobieta doznała poważnych obrażeń głowy. Ratownicy zabrali ją do szpitala, jednak jak dodaje "Bild", nie ma informacji na temat jej stanu zdrowia. 

Reklama

Niemieckie media donoszą, że sprawcą jest 37-letni Polak. Według aktualnych informacji mężczyzna nie był pod wpływem narkotyków ani alkoholu. Został przewieziony na komisariat w celu ustalenia tożsamości, nie jest jednak wiadome, czy złoży zeznania. 

W piątkowe popołudnie zatrzymany pociąg był badany przez ekspertów medycyny sądowej. Obecnie trwają czynności wyjaśniające motyw przestępstwa, którego dopuścił się Polak. 

Wszyscy świadkowie zdarzenia zostali przesłuchani, a sprawca przebywa w areszcie.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Niemcy | atak siekierą | Polacy

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy