Reklama

Atak na restaurację, 5 ofiar śmiertelnych

- 5 osób, w tym 3 Europejczyków, poniosło śmierć w nocy z piątku na sobotę w rezultacie ostrzelania przez niezidentyfikowanych napastników restauracji znajdującej się przy ruchliwej ulicy w centrum Bamako, stolicy Mali. Co najmniej 8 osób zostało rannych - poinformowała policja.

Według policji, od kul napastników zginął Francuz, Belg i dwóch Malijczyków. Natomiast źródło w szpitalu Gabriel Toure w Bamako ujawniło, że zmarł również trzeci Europejczyk, który został ranny podczas strzelaniny. 

- To był atak terrorystyczny - powiedział anonimowy funkcjonariusz policji malijskiej, który zastrzegł, że bilans ofiar jest prowizoryczny. Dodał, że w związku z incydentem aresztowano 2 osoby.

Ataku dokonano w popularnej restauracji La Terasse położonej w centrum Bamako, w rejonie znajdującym się pod stałą obserwacją służb bezpieczeństwa. Policja natychmiast po zamachu zamknęła pobliskie ulice.

Reklama

Ambasada Francji w Mali wezwała obywateli francuskich przebywających w Bamako do "ostrożności i rozwagi".

Sytuacja wewnętrzna w Mali jest od dłuższego czasu niestabilna. Dwa lata temu wojska francuskie wyparły z północy kraju islamskich rebeliantów, w tym bojówki związane z Al-Kaidą. Jednak rebelianci, którzy dążą do oderwania północy od reszty kraju, nadal dokonują ataków. W Bamako jednak dotychczas było spokojnie.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy