Reklama

Reklama

Atak na Polkę w Londynie. Policja poszukuje napastnika

Policja w Wielkiej Brytanii poszukuje mężczyzny, który zaatakował Polkę w londyńskim metrze. Do ataku doszło 22 sierpnia br. Brytyjscy funkcjonariusze opublikowali wczoraj wizerunek mężczyzny podejrzanego o napaść.

Jak pisze brytyjska policja, ofiara podróżowała metrem linią District w kierunku zachodnim, tuż po północy 22 sierpnia. W pewnym momencie mężczyzna zaczął się z nią kłócić. Gdy pociąg zatrzymał się na stacji Hammersmith, napastnik uderzył kobietę w twarz. Cios był tak silny, że Polka przewróciła się na ziemię.

"Chcielibyśmy z nim porozmawiać w związku z atakiem na kobietę, do którego doszło w tym roku" - czytamy w informacji opublikowanej 2 listopada na stronie brytyjskiej policji.

Policjanci sprawdzają, czy atak miał podłoże rasistowskie. Podczas kłótni napastnik miał wspomnieć, że kobieta pochodzi  z Polski.

Reklama

"Nie ma miejsca na przemoc i przestępstwa związane z nienawiścią w publicznym transporcie. Będziemy z tym walczyć" - zapowiedział oficer stołecznej policji Denis Mahoney.

"Zachowanie tego rodzaju jest całkowicie nie do przyjęcia i dlatego namawiamy każdego, kto rozpoznaje mężczyznę, by nawiązał z nami kontakt" - zaapelowała na stronie brytyjska policja.

Każdy, kto posiada informacje, proszony jest o kontakt pod numerem telefonu 0800 40 50 40 lub wysyłając SMS 61016, powołując się na sprawę 235 z 02/11/2016.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje