Reklama

Reklama

Atak na obóz wojskowy w Mali. Zginęło 53 żołnierzy

53 żołnierzy armii malijskiej i jeden cywil zginęło w ataku na obóz wojskowy w miejscowości Indelimane, na północnym wschodzie Mali, w pobliżu granicy z Nigrem - poinformował w piątek na Twitterze rzecznik rządu Yaya Sangare.

Nie podano bliższych szczegółów ataku, ani kto mógł się jego dopuścić. Podejrzewane o jego dokonanie są ugrupowania dżihadystyczne, które są bardzo aktywne na północy Mali. Rzecznik rządu określił atak jako "terrorystyczny".

Według Sangare dziesięciu osobom udało się uciec. Napastnicy wyrządzili też "poważne straty materialne".

Był to jeden z najbardziej krwawych ataków na armię malijską w ostatnich latach. Wcześniej, 30 września i 1 października w podobnym atakach na południu kraju, w pobliżu granicy z Burkina Faso, zginęło 40 żołnierzy.

Reklama

W marcu i kwietniu 2012 r. północne rejony Mali opanowały grupy dżihadystów związane z Al-Kaidą, wykorzystując próżnię, jaka powstała po stłumieniu rebelii Tuaregów.

Dżihadyści zostali rozbici i rozproszeni w rezultacie interwencji wojskowej Francji, która trwa do dziś. Nie zostali jednak całkowicie pokonani.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne