Reklama

Atak na meczet w Afganistanie. Liczba ofiar rośnie

W afgańskiej prowincji Nangarhar doszło do ataku na meczet. W wyniku eksplozji zawalił się dach. Jest wielu zabitych i rannych.

Jak poinformowali przedstawiciele afgańskich władz, w czasie piątkowych modłów dokonano ataku na meczet w afgańskiej prowincji Nangarhar. Początkowe szacunki mówiły o kilkunastu zabitych, teraz władze Afganistanu podają, że w ataku na meczet zginęły 62 osoby, a ponad 100 innych zostało rannych. 

Według agencji Reutera, która powołuje się na rzecznika gubernatora Nangarharu, w meczecie w okręgu Haska Mena eksplodowały ładunki wybuchowe rozlokowane wewnątrz. Inne źródła podają, że w budynek uderzył pocisk z moździerza. 

Reklama

Zahir Adil, rzecznik departamentu zdrowia publicznego w prowincji Nangarhar, poinformował AP, że 23 z 50 rannych zostało przetransportowanych do stolicy prowincji, Dżalalabadu. Zarówno wśród rannych, jak i ofiar śmiertelnych, są dzieci. 

Attahullah Khogyani, rzecznik gubernatora prowincji Nangarhar, poinformował, że liczba zabitych może wzrosnąć.  

Na razie nikt nie przyznał się do ataku. W regionie, który sąsiaduje z Pakistanem, operują zarówno talibowie, jak i bojownicy Państwa Islamskiego. 


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy