Reklama

Reklama

Atak na kościół w Normandii. Brytyjskie komentarze

​Brytyjskie gazety publikują na pierwszych stronach zdjęcie francuskiego księdza, zamordowanego wczoraj przez dżihadystów z Państwa Islamskiego.

"The Sun" nazywa zamachowców tchórzami. "Metro" zwraca uwagę, że zamachy nie mają nic wspólnego z prawdziwą walką, godną żołnierzy.

"Daily Telegraph" pisze, że ISIS czyni zamordowanego księdza męczennikiem. Dziennik ocenia, że Państwo Islamskie utworzyło właśnie nowy front na wojnie z Zachodem. Określa jego bojowników nie jako żołnierzy świętej wojny, lecz jako "żałosnych morderców pozbawionych planu".

"Francja jest o krok od wojny religijnej"

Gazeta pisze, że członkom tzw. Państwa Islamskiego marzy się wielka wojna religijna, ale przypomina jednocześnie, że na razie w wyniku działań organizacji zginęło więcej muzułmanów niż chrześcijan czy Żydów.

Reklama

"The Times" niepokoi się, że Francja jest o krok od wojny religijnej. Podkreśla, że prezydent Hollande zarządził eskalację ataków na pozycje tzw. Państwa Islamskiego. Na akt przemocy zareagowała już brytyjska premier Theresa May."Oni próbują zniszczyć nasz sposób życia i nasze wspólne wartości. Te wartości przeważą, a terroryści nie zwyciężą" - zadeklarowała. Brytyjska policja zaostrzyła środki bezpieczeństwa wokół kościołów na Wyspach i zaapelowała do wiernych i zwiedzających o szczególną ostrożność.

Reklama

Reklama

Reklama