Reklama

Atak na kościół w Makasar. Władze potwierdzają zamach

Władze Indonezji potwierdziły, że ataku na kościół w mieście Makasar dokonało dwóch zamachowców samobójców. Obaj zginęli na miejscu. Rannych zostało 20 osób. Do zamachu terrorystycznego doszło, gdy w katedrze Najświętszego Serca Pana Jezusa, wierni zgromadzeni byli na mszy świętej w Niedzielę Palmową.

Wierni znajdowali się w świątyni w momencie wybuchu - poinformował rzecznik policji w prowincji Celebes Południowy, E. Zulpan. Z kolei ojciec Wilhemus Tulak powiedział indonezyjskim mediom, że zamachowiec próbował wjechać na teren kościoła na motorze, ale został zatrzymany przez strażnika.

Jak informuje indonezyjska policja, jeden ze sprawców ataku związany był z ugrupowaniem, które w 2018 roku dokonało zamachu na Filipinach.

Makasar to miasto na południowo-zachodnim wybrzeżu wyspy Celebes, liczy półtora miliona mieszkańców. Jest jednym z głównych portów morskich Indonezji. Większość mieszkańców - 90 procent - stanowią muzułmanie, mniejszość chrześcijańska to około 10 procent ludności.

Reklama

W 2018 roku w indonezyjskim mieście Surabaja doszło do serii ataków bombowych na kościoły chrześcijańskie. Za zamachami samobójczymi stali islamscy terroryści z JAD, organizacji powiązanej z tak zwanym Państwem Islamskim. W atakach na kościoły w 2018 roku zginęło ponad 30 osób.

Informacyjna Agencja Radiowa

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy