Reklama

Reklama

​Atak na Kapitol. FBI bada informację o kradzieży laptopa Nancy Pelosi

Federalne Biuro Śledcze przygląda się sprawie ewentualnej kradzieży urządzenia z biura przewodniczącej Izby Reprezentantów. Kobieta z Pensylwanii, która razem z innymi zwolennikami Donalda Trumpa wdarła się 6 stycznia do budynku Kapitolu, miała rzekomo wynieść komputer Nancy Pelosi i planować sprzedanie go Rosjanom.

Jak podkreśla CNN, to jeden z najdziwniejszych wątków jakie pojawiają się w aktach sądowych przy rosnącej lawinie pozwów przeciwko osobom, które wzięły udział w szturmie na Kapitol. Mieszkankę Pensylwanii miał rozpoznać na nagraniach wideo jej były chłopak, który zadzwonił do FBI. Kobieta była w budynku i kierowała innych zwolenników Donalda Trumpa na górę, w stronę biura Pelosi.

Informator FBI powiedział, że rozmawiał ze znajomymi kobiety, którzy mieli mu pokazywać nagranie z jego byłą dziewczyną wynoszącą komputer z biura spikerki. Co więcej, mieszkanka Pensylwanii miała planować wysłanie laptopa do Rosji, gdzie jej przyjaciel miał sprzedać urządzenie tamtejszemu wywiadowi.

Reklama

Na razie kobieta nie jest oskarżona o kradzież. Postawiono jej tylko zarzuty wtargnięcia, zakłócania porządku publicznego oraz wejście do objętej ograniczeniami przestrzeni Kapitolu. Jak wynika z informacji FBI, kobieta zbiegła i usunęła swoje konta w mediach społecznościowych. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy