Reklama

Reklama

Atak maczetą w Niemczech. Polka i jej oprawca żyli w związku

45-letnia Polka śmiertelnie zaatakowana w niedzielę maczetą i jej pochodzący z Syrii oprawca razem pracowali w jednej z restauracji w Reutlingen w Badenii-Wirtembergii i żyli w nieformalnym związku - podały w poniedziałek policja i prokuratura w Reutlingen. Motyw zbrodni nie jest znany.

Do tragedii doszło w niedzielę po południu w centrum miasta w okolicach dworca autobusowego w Reutlingen. Po kłótni mężczyzna uderzył kobietę nożem do krojenia kebabu w głowę i śmiertelnie ją zranił.

"Niemal odciął kobiecie głowę"

Prowadzący akcję ratunkową Goetz Vedder z Czerwonego Krzyża (DRK) powiedział, że napastnik "niemal odciął kobiecie głowę".

Uciekając z miejsca zbrodni, Syryjczyk zranił nożem o 60-centymetrowym ostrzu pięć dalszych osób. Uszkodził samochód, raniąc 51-letnią pasażerkę, a następnie zaatakował 23-letniego przechodnia, uszkadzając mu twarz. Podczas ucieczki 21-letni mężczyzna wpadł pod samochód. Ranny został zatrzymany przez policjantów. W akcji brało udział stu funkcjonariuszy.

Reklama

Podczas pierwszego przesłuchania śledczy zauważyli psychiczne odchylenia od normy - pisze dpa. Podejrzany zeznał, że był ze swoją ofiarą w związku. Od kilku miesięcy para pracowała razem w lokalu serwującym kebab. Policja nie potwierdziła wiadomości podanej przez tabloid "Bild", że kobieta była w ciąży - zaznacza dpa.

Zabójca jest znany policji

Napastnik jest znany policji. Według prokuratury w sądzie znajdują się obecnie dwie dawne sprawy karne przeciwko niemu w związku z kradzieżą i uszkodzeniem ciała. W tym miesiącu wpłynęły cztery kolejne sprawy dotyczące m.in. niebezpiecznego uszkodzenia ciała.

Uchodźca z Syrii wystąpił w Niemczech o azyl. Wniosek został rozpatrzony pozytywnie. Niemieccy śledczy nie widzą żadnego związku między pochodzeniem napastnika a popełnionym przez niego przestępstwem.

Do zajścia w Reutlingen doszło zaledwie dwa dni po strzelaninie w Monachium, gdzie 18-letni szaleniec mający podwójne obywatelstwo, niemieckie i irańskie, zastrzelił dziewięć osób, a następnie popełnił samobójstwo.

Z Berlina Jacek Lepiarz

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy