Reklama

Reklama

Astronauta publikuje zdjęcia z kosmosu. Niesamowite ujęcia Warszawy

Francuski astronauta Thomas Pesquet publikuje na swoim koncie na Twitterze niesamowite zdjęcia z kosmosu. Wśród magicznych ujęć rozświetlonych miast znalazła się też polska stolica. Nocne zdjęcia Warszawy robią wrażenie!

Francuz Thomas Pesquet jest inżynierem lotniczym, pilotem i astronautą Europejskiej Agencji Kosmicznej. 38-latek przebywa na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej od 19 listopada 2016 roku. Realizuje tam europejską misję o nazwie Proxima. Jest to jego pierwsza podróż kosmiczna.

"Kosmiczny" widok na Europę

Publikując zdjęcie oświetlonej, nocnej Warszawy, Thomas Pesquet napisał:

"Już prawie rozpoznaję miasta nocą. Sześć miesięcy na międzynarodowej stacji kosmicznej = co najmniej tytuł magistra z geografii".

Na jednym ze zdjęć widać jednocześnie Wielką Brytanię, Francję, Belgię, Luksemburg, Holandię, Danię, Niemcy i Polskę. Astronauta przyznał w twitterowym wpisie, że "kocha Europę".

Reklama

Siedem kontynentów oczami astronauty

Na Twitterze astronauty pojawiają się jednak nie tylko nocne ujęcia europejskich państw i miast. Pesquet publikuje też kolorowe fotografie, na których widoczne są inne kontynenty i niezwykłe ukształtowanie terenu poszczególnych krajów.

Pokazał internautom m.in. "kosmiczny" widok na święte miejsce Aborygenów, czyli słynne Uluru w Australii, ukryty w chmurach wulkan na wyspie Reunion, pastelowe kolory zatoki Morbihan we Francji, zamarznięte jezioro w Andach, czy "rozpływające się" formacje chmur nad wschodnim wybrzeżem Kanady.

Więcej zdjęć Thomasa Pesqueta znajdziesz na jego Twitterze

Zobacz również:

Polska jakiej nie znacie. Zdjęcia 22-latka podbijają internet

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy