Reklama

Reklama

Ash Carter nie żyje. Były szef Pentagonu zmarł na atak serca

Ash Carter, szef Pentagonu w administracji Baracka Obamy w latach 2015-2017, zmarł na atak serca we wtorek. Miał 68 lat. O śmierci mężczyzny poinformowała jego rodzina.

W trakcie swojej służby publicznej Ash Carter pomógł nadzorować uruchomienie strategii wojskowej, która miała na celu powstrzymanie Państwa Islamskiego w Syrii i Iraku i ostateczne pokonanie tej organizacji - podał Reuters.

W 2015 roku Carter umożliwił kobietom ubieganie się o najbardziej niebezpieczne stanowiska w wojsku, w tym komandosów, usuwając tym samym obowiązujące do tamtej pory ograniczenia.

Od czasu zakończenia służby Carter kierował centrum spraw międzynarodowych im. Roberta i Renée Belferów na Uniwersytecie Harvarda.

Doradca bezpieczeństwa, ważny głos publiczny

Jako szef Pentagonu Carter nadzorował skierowanie uwagi USA na region Azji i Pacyfiku, wprowadzenie nowej strategii cybernetycznej oraz bardziej stanowczą reakcję NATO na działania Rosji - napisał Douglas Elmendorf, dziekan Szkoły Harvarda Kennedy'ego (HKS) z Uniwersytetu Harvarda w liście pożegnalnym. Jak podkreślił, Carter poświęcił wiele uwagi inwestycjom w technologię, w tym tworzeniu hubów technologicznych, co miało na celu ułatwienie nawiązania kontaktów między wojskiem a ekspertami z sektora prywatnego.

Reklama

W ciągu ostatnich kilku lat Ash Carter był bardzo ważnym głosem publicznym i doradcą w sprawach bezpieczeństwa narodowego i stosunków międzynarodowych - dodał Elmendorf. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy