Reklama

Artykuł Witolda Waszczykowskiego w australijskim dzienniku

Jeden z największych dzienników w Australii opublikował artykuł szefa polskiej dyplomacji Witolda Waszczykowskiego. W ubiegłym tygodniu tekst przygotowany przez szefa MSZ pojawił się w prasie niemieckiej, włoskiej, szwedzkiej, czeskiej, duńskiej i austriackiej.

Dziennik "The Australian" jest pierwszym pozaeuropejskim pismem, które zainteresowało się artykułem polskiego ministra spraw zagranicznych. Jak mówi Piotr Buszta z polskiej ambasady w Canberze, tekst został opublikowany niemal w całości. 

Witold Waszczykowski przedstawia w nim punkt widzenia Polski na główne wyzwania jakie stoją przed Unią Europejską. Minister wyjaśnia stanowisko Polski - pisze o jedności UE i wzmocnieniu wspólnej polityki zagranicznej - dodaje Buszta. 

Dziennik "The Australian" jest jednym z najważniejszych pism w Australii. To opiniotwórcza gazeta, która interesuje się sprawami międzynarodowymi - dodaje Buszta. 

Reklama

"The Australian" jest ogólnokrajowym pismem centro-prawicowym, znaczące jest to, że gazeta zainteresowała się sprawami europejskimi i polskim widzeniem Unii Europejskiej tłumaczy pierwszy sekretarz polskiej ambasady w Canberze.  

Informacyjna Agencja Radiowa

Reklama

Reklama

Reklama