Reklama

Arizona: Policjant brutalnie potraktował zatrzymaną

Społeczne oburzenie i ponad 78 tys. udostępnień na Facebooku – taką reakcje wywołało wideo, na którym widać, jak policjant podczas zatrzymania kobiety uderza ją pięścią w twarz. W sprawie incydentu, do którego doszło w Arizonie, wszczęto śledztwo - informuje BBC News.

Na filmie wideo nakręconym amatorską kamerą widać, jak jeden z policjantów podczas aresztowania uderza kobietę pięścią prosto w twarz. Nie wiadomo z jakiej przyczyny została ona zatrzymana. Na nagraniu przekonuje, że nic złego nie zrobiła i chce, by policjant przedstawił jej podstawę zatrzymania.

Kiedy policjant uderza kobietę, słychać jak postronny obserwator interweniuje, wołając, że policjant nie powinien w ten sposób jej traktować. Mimo to funkcjonariusze kontynuują czynności związane z zatrzymaniem.  

Materiał wideo, który trafił do sieci, wywołał powszechne oburzenie i notuje rekordy udostępnień na Facebooku.

Reklama

Szef policji Kevin Treadway wydał oświadczenie, w którym zapewnił, że do czasu rozpowszechnienia wideo nie wiedział, że podobna sytuacja miała miejsce. Aktualnie trwa niezależne śledztwo mające wyjaśnić całe zajście, m.in. co spowodowało, że funkcjonariusz  z Arizony tak brutalnie potraktował zatrzymaną.


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama