Reklama

Argentyna: Wiceprezydent Cristina Fernandez de Kirchner skazana na sześć lat więzienia za korupcję

Cristina Fernandez de Kirchner, wiceprezydent Argentyny została skazana na sześć lat więzienia za korupcję związaną z przetargami na roboty publiczne w czasach, do których miało dochodzić, gdy była głową państwa. Według agencji Reutera jest mało prawdopodobne, aby wiceprezydent odsiedziała jakikolwiek wyrok w najbliższym czasie, ponieważ ma immunitet oraz prawdopodobnie złoży odwołanie od wyroku, a proces apelacyjny może trwać latami.

De Kirchner jest oskarżona o kierowanie organizacją przestępczą, która podczas jej prezydentury w latach 2007-2015 zdefraudowała z państwowego budżetu 1 miliard dolarów poprzez przydzielanie zamówień publicznych magnatowi budowlanemu Lazaro Baezowi, blisko związanemu z rodziną obecnej wiceprezydent.

Projekty przetargowe, według argentyńskiej prokuratury, często zawierały zawyżone koszty prac i w wielu przypadkach nigdy nie zostały zrealizowane. Natomiast firma Baeza zniknęła po wygaśnięciu kadencji prezydenckiej de Kirchner.

Sprawa wiceprezydent Argentyny: Prokuratura domagała się wyższego wyroku

Prokuratura żądała dla wiceprezydent 12 lat więzienia i dożywotniego zakazu pełnienia funkcji publicznych.

Według agencji Reutera jest mało prawdopodobne, aby de Kirchner odsiedziała jakikolwiek wyrok w najbliższym czasie, ponieważ ma immunitet oraz prawdopodobnie złoży odwołanie od wyroku, a proces apelacyjny może trwać latami.

Reklama

PAP
Dowiedz się więcej na temat: korupcja | Argentyna | Cristina Fernandez de Kirchner

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy