Reklama

Reklama

Argentyna: Aresztowano zamachowca, który celował z broni do wiceprezydent

Kiedy w czwartek wiceprezydent Argentyny wracała do domu, w tłumie demonstrantów pojawił się uzbrojony mężczyzna. Wycelował pistolet w kierunku polityk. Służby zareagowały, w trakcie incydentu nie padły strzały. Zamachowiec został aresztowany.

Argentyńska polityk Cristina Fernandez de Kirchner nie odniosła żadnych obrażeń w wyniku incydentu, a w jego trakcie nie padły strzały - poinformowała agencja Reutera, powołując się na relację lokalnej telewizji.

Incydent miał miejsce przy wejściu do domu Fernandez de Kirchner w Buenos Aires, gdzie w ostatnich dniach zgromadziły się setki protestujących, aby poprzeć byłą prezydent, która jest oskarżona o korupcję. W tłumie pojawił się mężczyzna, który w kierunku wiceprezydent wycelował broń.

Minister gospodarki Argentyny, Sergio Massa, nazwał zajście "próbą zamachu".

Reklama

"Kiedy nienawiść i przemoc przeważają nad debatą, społeczeństwa ulegają zniszczeniu i powstają sytuacje takie jak ta: próba zamachu" - napisał na Twitterze.

Rzecznik policji poinformował agencję Reutera, że w pobliżu rezydencji aresztowano "uzbrojonego" mężczyznę i "znaleziono broń kilka metrów od miejsca zdarzenia".

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy