Reklama

Reklama

Aresztowano 14 najbardziej poszukiwanych przestępców w Europie

Sześć miesięcy od uruchomienia strony internetowej "Europe's Most Wanted Fugitives" ("Najbardziej Poszukiwanych Zbiegów w Europie") udało się aresztować 14 osób poszukiwanych przez państwa członkowskie UE. Jak informuje policja, było to możliwe dzięki wskazówkom obywateli krajów Unii.

Co najmniej 8 z tych aresztowań, udało się dokonać dzięki udzielonym przez społeczeństwo wskazówkom za pośrednictwem platformy internetowej.

6 osób zostało zlokalizowanych w innym kraju europejskim, niż było faktycznie poszukiwanych.

W sumie aresztowanych zostało 14 poszukiwanych przestępców. Ze wstępnej listy, opublikowanej w styczniu tego roku, wynika, że ściganych jest nadal 28 osób.

Zespoły Europejskiej Sieci Aktywnego Poszukiwania Zbiegów

Dokładnie sześć miesięcy temu, Zespoły Europejskiej Sieci Aktywnego Poszukiwania Zbiegów (ENFAST), wspieranych przez Europol, stworzyły specjalną stronę internetową www.eumostwanted.eu, za pomocą której społeczeństwo może pomóc policji w tropieniu najbardziej  poszukiwanych przestępców Europy.

Reklama

ENFAST to sieć policjantów z 28 państw członkowskich UE i państw stowarzyszonych, specjalizująca się w podejmowaniu natychmiastowych działań w celu zlokalizowania i aresztowania zbiegów.

Witryna "Europe's Most Wanted Fugitives" przedstawia informacje na temat głośnych przestępców poszukiwanych międzynarodowo, skazanych lub podejrzanych o popełnienie poważnych przestępstw lub aktów terrorystycznych w Europie. Niektórzy z nich zostali skazani na wieloletnie kary pozbawienia wolności lub nawet dożywocie.

Jest to pierwsza inicjatywa w skali ogólnoeuropejskiej przedstawiająca listę najbardziej poszukiwanych przestępców na wspólnej platformie. Obywatele UE i poza nią mogą udzielić użytecznych informacji za pośrednictwem platformy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy