Reklama

Reklama

Antyterrorystyczna jednostka do obserwacji zwolnionych więźniów

Premier Francji Edouard Philippe poinformował w piątek o utworzeniu specjalnej jednostki policyjnej, której zadaniem będzie śledzenie osób opuszczających więzienia po odbyciu kary za działalność związaną z terroryzmem.

Powstaje ona w ramach nowego rządowego planu walki z terroryzmem, wdrażanego od lutego.

W tym i przyszłym roku opuści francuskie więzienia około 450 osób skazanych za terroryzm lub pokrewną "działalność radykalną".

Osoby skazane we Francji za tego rodzaju działania, które mają być zwolnione w najbliższych miesiącach, odbywały kary za przynależność do struktur zajmujących się wysyłaniem kandydatów na bojowników na terytoria kontrolowane przez dżihadystów w Iraku i Syrii.

Premier Philippe mówił także o planach utworzenia specjalnej komórki, która będzie się zajmowała opracowywaniem psychologicznych charakterystyk potencjalnych sprawców zamachów terrorystycznych.

Reklama

We Francji powstanie także Krajowa Prokuratura Antyterrorystyczna. Będzie ona drugim tego rodzaju wyspecjalizowanym organem wymiaru sprawiedliwości, po powołanej w 2013 roku prokuraturze do ścigania przestępstw finansowych.

Edouard Philippe mówił także o prowadzonych przez rząd pracach nad lepszą koordynacją między służbami zajmującymi się walką z terroryzmem oraz o wycofywaniu z internetu "nielegalnych treści".

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy