Reklama

Reklama

"Antyrosyjskie sankcje nie przyniosły efektu"

Rosja liczy na wsparcie Słowacji w sprawie zniesienia zachodnich sankcji. Mają między innymi o tym rozmawiać dziś w Moskwie prezydent Władimir Putin i słowacki premier Robert Fico.

W wywiadzie dla "Rossijskoj Gaziety" szef słowackiego rządu nie opowiedział się wprost za wycofaniem unijnych restrykcji nałożonych na Rosję. Uzależnił ich zniesienie od realizacji mińskich porozumień pokojowych.

Stwierdził przy tym, że jakiekolwiek sankcje, które szkodzą obu stronom nie mają większego sensu.

"Sądzę, że w XXI wieku naszym obowiązkiem jest utrzymywanie przyjacielskich kontaktów, w tym gospodarczych a problemy trzeba rozwiązywać na drodze dialogu" - oświadczył szef słowackiego rządu.

"Antyrosyjskie sankcje nie przyniosły oczekiwanego efektu, ale zaszkodziły Europie i Rosji" - cytuje Roberta Fico "Rossijskaja Gazieta".

Reklama

Według rosyjskich komentatorów, Słowację można zaliczyć do grona tych państw, które są skłonne zrezygnować z "unijnej polityki sankcji". Przy tym eksperci zaznaczają, że Słowacja czuje się mocniej w tych kwestiach związana z Brukselą, niż na przykład Grecja, Węgry czy Cypr.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy