Reklama

Reklama

Ansa: Pod gruzami włoskiego hotelu znaleziono 8 żywych osób

Do ośmiu wzrosła liczba żywych osób odnalezionych w zniszczonym przez lawinę hotelu w Abruzji - poinformowała w piątek włoska telewizja RAI News 24. Wcześniej ratownicy znaleźli sześcioro ocalałych.

Osoby te znajdowały się pod stropem budynku. Telewizja RAI News 24 poinformowała, powołując się na ekipy ratunkowe, że osoby te są bardzo wyczerpane, ale są w stanie rozmawiać. Wśród ludzi, którzy przeżyli ponad półtorej doby w gruzach zasypanego przez lawinę hotelu Rigopiano, są dwie dziewczynki. Takie informacje przekazali mediom ratownicy. 

Po ocalonych wyruszyły helikoptery, które zabiorą ich do szpitala. 

Na miejscu katastrofy pracuje 135 ratowników - strażaków i drużyn górskiego pogotowia ratunkowego. W drodze do hotelu jest ciężki sprzęt, który zostanie użyty do usunięcia warstw śniegu i rumowiska skał oraz drzew, jakie runęły na trzypiętrowy budynek.

Reklama

Lawina runęła w środę na czterogwiazdkowy górski hotel Rigopiano po serii silnych wstrząsów sejsmicznych w środkowych Włoszech. Podany wcześniej w piątek bilans zejścia lawiny na hotelowy kompleks to cztery ofiary śmiertelne i 25 osób zaginionych. W rejonie poszukiwań utrzymuje się zagrożenie lawinowe.

Z Rzymu Sylwia Wysocka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje