Reklama

Angela Merkel po raz ostatni na szczycie UE. Kanclerz Niemiec pożegnana oklaskami

Angela Merkel po raz ostatni wzięła udział w unijnym szczycie w Brukseli. Kanclerz Niemiec odchodzi z polityki po 16 latach na stanowisku. Przez ten czas wzięła udział w 107 szczytach państw UE. Merkel została pożegnana przez innych polityków gromkimi oklaskami.

"Dziękuję za twoje doświadczenie, twoją mądrość i umiejętność skupienia się na tym, co najważniejsze" - napisał na twitterze przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel. 

Jak poinformował Kanclerz Niemiec wzięła udział w 107 szczytach UE w ciągu 16 lat. Do wpisu dołączone zostało krótkie wideo poświęcone działalności Merkel w UE. 

Owacja na stojąco

"Szczyt bez Merkel jest jak Rzym bez Watykanu" - powiedział Charles Michel, cytowany przez "Daily Mail", po tym, jak Merkel została pożegnana owacją na stojąco.

Premier Luksemburga Xavier Bettel nazwał Merkel "maszyną kompromisu", która "zazwyczaj znalazła coś, co nas zjednoczy". 

"Europa będzie za nią tęsknić" - powiedział.

"To osoba, która przez 16 lat naprawdę odcisnęła swoje piętno na Europie, pomagając nam wszystkim w podejmowaniu właściwych decyzji w trudnych czasach, z dużą dozą człowieczeństwa" - powiedział belgijski premier Alexander De Croo, cytowany przez "Daily Mail". 

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Angela Merkel | Unia Europejska

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy