Reklama

Reklama

Angela Merkel nie jest zaniepokojona wizytą Donalda Trumpa w Warszawie

Kanclerz Niemiec Angela Merkel powiedziała w czwartek w Hamburgu, że nie jest zaniepokojona wizytą prezydenta Donalda Trumpa w Warszawie i jego spotkaniem z przywódcami krajów z Europy Środkowej i Wschodniej. Mam swoją agendę - wyjaśniła.

"Jeśli mam być szczera, to jego (Trumpa) podroż do Polski i spotkanie z innymi szefami państw i rządów z Europy Środkowej i Wschodniej zupełnie mnie nie niepokoi. Mamy tutaj (w Hamburgu) własną agendę" - powiedziała Merkel dziennikarzom w Hamburgu w przeddzień szczytu G20.

Cel Angeli Merkel

"Mamy różne poglądy na globalizm i musimy zobaczyć, co uda się nam wspólnie uzgodnić" - dodała.

"Uważam, że możemy tak ukształtować globalizację, że wszyscy na niej wygrają. Nie musi być tak, że tam, gdzie są wygrani, są też zawsze przegrani. To jest mój cel, nad którym pracuję" - wyjaśniła szefowa rządu.

Reklama

Porozumienie klimatyczne

Merkel powiedziała, że porozumienie w sprawie klimatu jest pomimo wycofania się USA z umowy paryskiej nadal możliwe. "Moją rolą jako gospodarza (G20) jest poszukiwanie kompromisów" - zauważyła.

Zastrzegła, że nie zamierza odgrywać roli pośrednika w kontaktach między Trumpem a prezydentem Rosji Władimirem Putinem.

Z Berlina Jacek Lepiarz

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy