Reklama

Reklama

​Andrzej Duda z wizytą w Bułgarii. Zostanie odznaczony

Prezydent Andrzej Duda w niedzielę po południu przybył do stolicy Bułgarii, Sofii. W polskiej ambasadzie spotka się z Polakami mieszkającymi w tym kraju. Rozmowy dwustronne prezydent przeprowadzi w poniedziałek. Prezydent Duda otrzyma także najwyższe bułgarskie odznaczenie, order Stara Płanina ze wstęgą.

Wizyta odbywa się w ramach przygotowań do lipcowego szczytu NATO - poinformował prezydencki minister Krzysztof Szczerski. "Polska - zgodnie z zasadą solidarności w ramach NATO - chce nie tylko zabiegać o więcej Sojuszu w Polsce, ale także o to, by cały region był bardziej bezpieczny. Polska jest gotowa partycypować w bezpieczeństwie regionu" - powiedział Szczerski.

Duda w Sofii będzie rozmawiał także o współpracy wojskowej, kryzysie imigracyjnym, konflikcie na Ukrainie, bezpieczeństwie w regionie Morza Czarnego oraz o kwestiach związanych z energetyką. W poniedziałek na sofijskim placu Świętego Aleksandra Newskiego polskiego prezydenta oficjalnie powita prezydent Bułgarii Rosen Plewnelijew. Przywódcy przeprowadzą rozmowę sam na sam, a następnie pod przewodnictwem szefów państw spotkają się delegacje obu krajów. Prezydent Duda otrzyma najwyższe bułgarskie odznaczenie, order Stara Płanina ze wstęgą.

Reklama

Andrzej Duda spotka się także z premierem Bojko Borysowem i przewodniczącą bułgarskiego parlamentu Cecką Caczewą.

Z Sofii Katarzyna Nocuń

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy