Reklama

Reklama

Andrzej Duda dla dziennika "Bild": Głos Polski musi być słyszalny

​Polska będzie aktywniej angażować się w politykę europejską - zapowiada Andrzej Duda w wywiadzie dla niemieckiego dziennika "Bild". Prezydent zapewnia jednocześnie, że zależy mu na utrzymaniu dobrych stosunków z Niemcami.

W rozmowie z gazetą Andrzej Duda mówi, że Niemcy nie muszą spodziewać się z jego strony rewolucji, a raczej kilku korekt. Zapowiada też, że Polska będzie dbała o to, aby jej głos był słyszalny w Europie, zwłaszcza jeśli chodzi o sprawy bezpieczeństwa na wschodzie kontynentu. Jego zdaniem, Unia Europejska musi dostosować się do wyzwań przyszłości.

W wywiadzie, prezydent chwali kanclerz Angelę Merkel za jej zdecydowaną postawę wobec Rosji. Jednocześnie podkreśla, że Polska życzy sobie silniejszej obecności NATO w naszym regionie. Jak mówi, potrzebne są trwałe rozwiązania poprawiające bezpieczeństwo. Pytany o politykę krajową, prezydent ocenia, że emigracja młodych Polaków jest jednym z największych dramatów polskiego społeczeństwa, dlatego trzeba stworzyć im warunki do powrotu.

Reklama

Andrzej Duda  zauważa również, że wielu Polaków wcale nie odczuło rozwoju gospodarczego, o którym przez lata opowiadał rząd oraz prezydent Bronisław Komorowski.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy