Reklama

Reklama

Andrij Deszczyca: Migranci mogą próbować przekraczać ukraińsko-białoruską granicę

​Jeśli migrantom nie uda się przejść z Białorusi przez granicę z Polską, mogą spróbować przekroczyć ukraińską granicę - powiedział ambasador Ukrainy w Polsce Andrij Deszczyca, cytowany we wtorek przez ukraiński serwis UNN.

Ambasador uważa, że "niewykluczone, że jeśli Polska nie pozwoli, by nielegalni migranci przekraczali polską granicę, a ci już kilka razy próbowali to zrobić (...), to mogą spróbować przejść ukraińską granicę".

Deszczyca: Próby przekraczania granicy podejmowane są przez cały rok

Ocenił też, że sytuacja, która zaistniała w poniedziałek na polsko-białoruskiej granicy, nie jest nowa. "Próby przekroczenia granicy ze strony Białorusi przez zorganizowanych przez reżim Łukaszenki nielegalnych migrantów" odbywają się przez cały rok - dodał.

UNN podaje, powołując się na ukraińską straż graniczną, że obecnie nie ma zaostrzonej sytuacji na białorusko-ukraińskiej granicy, jeśli chodzi o nielegalną migrację.

Reklama

"Oczywiście uwzględniamy sytuację, która jest na granicy Polski i Litwy z Białorusią oraz problematykę związaną z napływem nielegalnych migrantów" - powiedział portalowi rzecznik straży Andrij Demczenko.

Zaznaczył, że ochrona granicy ze strony ukraińskiej jest wzmocniona.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy