Reklama

Reklama

Amerykański turysta zniszczył mozaikę w Pompejach

Amerykański turysta został zatrzymany w Pompejach po tym, jak zniszczył tam zabytkową mozaikę. Podczas przesłuchania tłumaczył, że nie zrobił tego celowo. Mówił, że chciał jedynie zrobić dobre zdjęcie - informuje ANSA.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu w tzw. Domu Żeglarza, nazwanym tak od mozaiki, która przedstawia sześć łodzi. Dwupiętrowy budynek został odkryty w 1871 r. Udostępniono go turystom po gruntownej renowacji jesienią ubiegłego roku.

Mężczyzna ze Stanów Zjednoczonych poprzesuwał tam kafelki mozaiki. Incydent zauważył strażnik, który zatrzymał mężczyznę. Turysta tłumaczył, że nie zniszczył zabytku celowo, a przez przypadek, ponieważ chciał jedynie zrobić dobre zdjęcie. Został zwolniony po przesłuchaniu - informuje portal "The Local".

Reklama

Konserwatorzy naprawią wkrótce kawałki mozaiki. 

Władze stanowiska archeologicznego apelują do turystów, by w czasie zwiedzania wykazywali "zbiorową świadomość wspólnego dziedzictwa kulturowego".

Jak wskazuje "The Local", działanie amerykańskiego turysty mogło nie być celowe, ale w Pompejach często dochodzi do incydentów, m.in. kradzieży. W 2014 r. turystka z Kanady oddała artefakt, który ukradła z amfiteatru w Pompejach 50 lat temu, podczas swojego miesiąca miodowego.

Pompeje to jedna z najpopularniejszych atrakcji turystycznych we Włoszech.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy