Reklama

Reklama

Amerykański samolot przechwycony przez rosyjski myśliwiec

Kolejna rosyjska prowokacja na Bałtyku. Kilka dni po symulowanych atakach na amerykański niszczyciel, rosyjski myśliwiec przechwycił samolot zwiadowczy USA. Amerykańska jednostka została zmuszona do zmiany kursu.

Według dowództwa amerykańskich wojsk w Europie, w czwartek rosyjski myśliwiec przechwytujący Su-27 namierzył samolot amerykańskich sił powietrznych RC-135. Maszyna ta, skonstruowana na bazie transportowego Boeinga 707, przeznaczona jest do misji wywiadowczych.

Jak poinformował komandor Danny Hernandez, SU-27 zbliżył się na odległość 15 metrów od skrzydła amerykańskiego samolotu, po czym wykonał manewr beczki, rozpoczynając z lewej strony RC-135, przelatując nad nim i kończąc po prawej stronie.

Amerykanie podkreślają, że ich maszyna cały czas znajdowała się w międzynarodowej przestrzeni powietrznej, a manewr rosyjskiego myśliwca określają mianem nieprofesjonalnego i niebezpiecznego działania.

Reklama

Czwartkowy incydent mia miejsce dwa dni po tym, jak nieuzbrojone rosyjskie myśliwce bombardujące wykonały serię symulowanych ataków na amerykański niszczyciel USS "Donald Cook".

Waszyngton, który uważa działania Rosjan za prowokacje, złożył kanałami wojskowymi oficjalny protest w Moskwie.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy