Reklama

Reklama

​Amerykański dżihadysta zatrzymany przez kurdyjskich bojowników

Kurdyjscy bojownicy zatrzymali na terytorium Iraku Amerykanina, który, jak twierdził, uciekał z Syrii, gdzie walczył po stronie Państwa Islamskiego - informuje Reuters.

Jak podają amerykańskie media, Amerykanin został zatrzymany w północnej części Iraku kontrolowanej przez Kurdów. Zatrzymany przez bojowników mężczyzna miał tłumaczyć, że jest Amerykaninem, który walczył w szeregach IS, ale teraz próbuje uciec do Turcji, a stamtąd do USA.

Zatrzymany został zidentyfikowany jako 27-letni Mohammed Jamal Amin z Wirginii. Poddał się on kurdyjskim bojownikom i trafił do aresztu. Według CNN i CBS News, mężczyzna jest potomkiem imigrantów - Palestyńczyka i Irakijki. Do dżihadystów z IS miał dołączyć w 2015 roku, gdy potajemnie wyjechał do Syrii. 

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy